KATALOGY NA ROK 2018 budou vydány po 15.11.2017.

TURISTICKÉ ZÁJEZDY S UBYTOVÁNÍM 2017

Kompletní seznam – turistika CK Rapant Zlín – 2017

datum místo ubytování cena nocí/strava typ zájezdu
11.-14.5. Perly českých hradů – Karlštejn, ……. hotel 1/2-1/3 4.210,- 3xN, 3xPP poznávací s lehkou turistikou
6.-12.6. Slovinsko – Julské Alpy, jesk.Postojna hotel 1/2-1/3 8.660,- 4xN, 4xPP turisticko-poznávací zájezd
23.-25.6. Krkonoše – to nejatraktivnější z nich hotel 1/2-1/3 3.280,- 2xN, 2xPP turisticko-poznávací zájezd
20.-23.7. Slovensko – Rožňava a okolí hotel 1/2-1/3 4.850,- 3xN, 3xPP turisticko-poznávací zájezd
3.-6.8. Hitlerovo „Orlí hnízdo“- Salzburg hotel 1/2-1/3 6.280,- 3xN, 3xPP poznávací s lehkou turistikou
22.-24.9. Malá Fatra – Roháče - Orava penz. 1/2-1/3 3.120,- 2xN, 2xPP turisticko-poznávací zájezd
13.-20.4.18 Madeira - letecky hotel 1/2 26.770,- 7xN, 7xSN poznávací s lehkou turistikou

Strava : BS - bez stravy, SN - snídaně, VE - večeře, PP - polopenze

Perly českých hradů
Karlštejn, Křivoklát, Točník, Žebrák, Krakovec, Koněpruské jeskyně, Berounka

turisticko – poznávací zájezd

Naše úplná novinka do málo navštěvované, ale přitom neprávem opomíjené oblasti. Navštívíte část naší republiky, která možná bude za několik let vyhlášena národním parkem. Projedeme se po stopách Oty Pavla krásným údolím Berounky, prohlédneme si hrady Karlštejn, Křivoklát, Krakovec, Točník a Žebrák. Navštívíme Koněpruské jeskyně a ještě spoustu dalších zajímavých míst. 

č.zájezdu:
3111057
Termín:
11. - 14. května 2017 (čt-ne)
Cena:
4.210,- Kč/osobu
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí, průvodce, obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ A10.  
Slevy:
včasný nákup (smlouva a záloha 500,-Kč) do 31.1.2017 - 200,-Kč
včasný nákup (smlouva a záloha 500,-Kč) do 28.2.2017 – 50,-Kč
děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2017 - 50,-Kč
Ubytování:
vesnický hotel - pokoje jsou dvoulůžkové, na přání třílůžkové s vlastním WC a sprchou.
Stravování:
polopenze (večeře a snídaně) v restauraci hotelu. Na ubytování je i venkovní terasa – večerní posezení. Po trase restaurace a stylové hospůdky. 
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd v ranních hodinách. Autobusem přes Brno a Prahu do vesnice Svatý Jan pod Skalou. Prohlídka místního kostela s jeskyní a pramenem. Přejezd do Berouna. Prohlídka centra, Městské hory s rozhlednou a Medvědária, kde žijí medvědi z večerníčků. Zastávka na oběd. Přejezd do Točníku a prohlídka královských hradů Točník a Žebrák. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani prohlídka Koněpruských jeskyní. Přejezd na Karlštejn a prohlídka hradu. Posezení v některé z kaváren nebo restaurací (možnost oběda). Odpoledne procházka k lomu Velká Amerika (prohlídka) a přejezd na Solvayovy lomy (prohlídka). Návrat na hotel, večeře, nocleh.
3.den: po snídani přejezd na Křivoklát (prohlídka hradu). Krátká procházka na vyhlídky v okolí. Údolím Berounky proti proudu k přívozu. Převozem na druhý břeh řeky a prohlídka pamětní síně Oty Pavla. Zpět na druhý břeh a krásným údolím kolem řeky se zastávkou na oběd „U Rozvědčíka“ přejezd k hradu Krakovec. Prohlíka hradu a přejezd do Broumů. Krátká zastávka v hospodě na hřišti na výborné pivo místního minipivovaru. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.
4.den: po snídani přejezd na zámek Nižbor. Prohlídka muzea keltské kultůry. Prohlídka statku ve Zbečnu. Přejezd do Lánů. Prohlídka muzea T.G.Masaryka a procházka v zámeckém parku (pokud bude otevřen). Návrat do Zlína do 22.00 hod.  
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.
Nástupní místa:
Uh.Hradiště, Napajedla, Kvítkovice, Zlín, Fryšták, Hulín, Kroměříž, Vyškov, Brno.
Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

SLOVINSKO
Julské Alpy Jezera Bled a Bohinj, jeskyně Postojnska jama, Predjamsky hrad, Ljubljana, vodopád Savica

turisticko-poznávací zájezd

Zájezd na velmi atraktivní místa Slovinska – nádherná příroda, průzračná jezera, soutěsky a vodopády, krásné hrady na skálách a největší jeskyně Slovinska Vás určitě okouzlí. Vyhlášená je i slovinská kuchyně.

č.zájezdu:
3206067
Termín:
6. - 12. června 2017 (út-po)
Cena:
8.660,- Kč/osobu
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu zájezdovým autobusem, 4x ubytování s polopenzí, vstupy do termálních bazénů, průvodce, obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ B.  
Cena nezahrnuje:
lanovky a vstupy.  
Slevy:
včasný nákup (smlouva a záloha 500,-Kč) do 31.1.2017 - 300,-Kč
včasný nákup (smlouva a záloha 500,-Kč) do 28.2.2017 – 50,-Kč
děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2017 - 50,-Kč
Ubytování:
hotel v městečku Bled. Pokoje jsou dvoulůžkové, na přání třílůžkové se sprchou a WC na pokoji. Možnost koupání ve vnitřních bazénech sousedního luxusního hotelu.
Stravování:
polopenze formou bufetu.  
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd ze Zlína ve večerních hodinách.
2.den: ráno vysednutí u Bohinjského jezera – největšího jezera ve Slovinsku. Kabinkovou lanovkou výjezd na Skihotel Vogel s krásnými výhledy na jezero, Triglav a okolní hory. Výstup (zájemci výjezd sedačkou) na Orlovu Glavu (1682 m) a po hřebeni túra na vrchol Rodica (1966 m). Návrat zpět k lanovce a sjezd do údolí. Podle časových možností výstup k vodopádu Savica. Přejezd na hotel, ubytování, večeře, nocleh.
3.den: po snídani autobusem přejezd do sportovního centra Pokljuka. Pěší túra přes Planinu Javornik, chatu Blajska koča na Lipanci na vrchol Debela Peč (2014 m). Z vrcholu jsou krásné výhledy na Triglav (nejvyšší vrchol Julských Alp) a další vrcholy hlavního hřebene. Sestup zpět k autobusu. Cestou na hotel zastávka na prohlídku soutěsky Vintgar. Návrat autobusem na ubytování, večeře, nocleh.
4.den: po snídani autobusem přejezd do Staré Fužiny. Túra proti toku Mostnice do doliny Voje. Prohlídka vodopádu Mostnički slap a seníků v okolí. Odpoledne dle časových možností výstup na vrchol Peč s výhledy na jezero. Večer návrat autobusem na hotel, večeře, nocleh.
5.den: po snídani autobusem přejezd přes Kranj do Postojne a prohlídka jeskyně Postojnska jama, která je hlavní atrakcí Slovinska. Odpoledne prohlídka hradu Predjamsky grad a cestou zpět na ubytování krátká zastávka na prohlídku centra hlavního města Slovinska – Ljubljana. Večeře, nocleh.
6.den: po snídani pěší túra kolem jezera Bled. Plavba lodičkou na ostrov s prohlídkou kostelíku. Výstup na vrchol Malá Osojnica, ze kterého je nejkrásnější výhled na Bledské jezero. Odpoledne prohlídka hradu, případně koupání. Večer odjezd.
7.den: noční průjezd Rakouskem, příjezd do Zlína ráno. 
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení. 
Nástupní místa:
Vizovice, Zlín, Kvítkovice, Uherské Hradiště, Hodonín, Břeclav, Mikulov.
Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

KRKONOŠE
Pec pod Sněžkou – Špindlerův Mlýn - Harrachov

turisticko-poznávací zájezd

Zájezd za turistikou a poznáním našeho nejvyššího pohoří. Návštěva nejatraktivnějších míst Krkonoš. Tento zájezd je určen jak zdatnějším turistům, kteří chtějí projít nejatraktivnější místa Krkonoš, tak úplným pohodářům, kteří si chtějí jen prohlídnout vyhlášená horská střediska s jejich atraktivitami a na hřebenové výhledy se jen vyvézt lanovkou.

č.zájezdu:
3123067
Termín:
23. - 25. června 2017 (pá-ne)
Cena:
3.280,- Kč/osobu
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
opravu autobusem, 2x ubytování s polopenzí, průvodce, obecní poplatky, zákonné pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ B.  
Slevy:
včasný nákup (smlouva a záloha 500,-Kč) do 31.1.2017 - 150,-Kč
včasný nákup (smlouva a záloha 500,-Kč) do 28.2.2017 – 50,-Kč
děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2017 - 50,-Kč
Ubytování:
v podhůří Krkonoš, hotel nedaleko Vrchlabí, 2 lůžkové pokoje se sociálním zařízením na pokoji, na vyžádání 3 lůžkové pokoje. 
Stravování:
snídaně i večeře přímo na ubytování. V místě i po trase možnost stravování v restauracích a na horských boudách.  
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd v časných ranních hodinách. Přejezd přes Přerov a Hradec Králové na Pomezní Boudy v Krkonoších. Pěší výstup přes Svorovou horu na nejvyšší horu ČR – Sněžku. Sestup přes Obří boudu a Obřím dolem do Pece pod Sněžkou. Celkem 14 km. Méně zdatní přejezd do Pece pod. Sn. autobusem a výjezd na Sněžku lanovkou. Sjezd zpět nebo pěší sestup Obřím dolem (7 km). Prohlídka rekreačního střediska. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani přejezd autobusem přes Harrachov do polského letoviska Szklarska Poreba. Výjezd lanovkou na horu Szrenica (občerstvení, vyhlídková terasa) na česko-polské hranici. Přechod přes Svinské Kameny na Voseckou Boudu. Sestup na Krakonošovu snídani a kolem divokého Mumlavského potoka na Mumlavský vodopád a do Harachova. Celkem 10 km. Zdatnější si mohou trasu prodloužit o hřebenovou trasu na Sněžné jámy (+7 km). Prohlídka Harachova. Méně zdatní mohou navštívit autobusem jen Harrachov – okruh horským střediskem, návštěva můstků, výjezd lanovkou na Čertovu horu, návštěva adrenalinových středisek, vycházka k Mumlavskému vodopádu, prohlídka skláren a posezení v pivovaru. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
3.den: po snídani výjezd autobusem do Špindlerova Mlýna. Výjezd lanovkou na Medvědín. Výstup na Vrbatovu boudu a k Mohyle Hanče a Vrbaty. Přes Pančavské a Labské louky k pramenu Labe a na Labskou boudu. Přes Ambrožovu vyhlídku zpět k lanovce na Medvědín a sjezd dolů. Celkem 12 km. Zdatní sestup z Labské boudy Labským dolem do Špindlerova Mlýna (+4 km). Unavení jen výjezd lanovkou na Medvědín (výhledy, občerstvení) a zpět. Prohlídka rekreačního městečka Špindlerův Mlýn. Návrat domů do 21.00 hod. 
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.  
Nástupní místa:
Uherské Hradiště, Napajedla, Kvítkovice, Zlín, Fryšták, Hulín, Přerov, Olomouc.
Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

NOVINKA
SLOVENSKO – Rožňava a okolí
krásná příroda Slovenského krasu, památky UNESCO

turisticko-poznávací zájezd

Novinka, kterou nenabízí žádná cestovní kancelář !!!
Zájezd realizovaný v období prázdnin je určen pro všechny zájemce o krásnou přírodu a památky. Účastníci zájezdu budou určitě překvapení, jaké nádherné jeskyně na východním Slovensku mají – zbytečně nejsou zapsány mezi památky UNESCO. Postupně navštívíme ledovou, krápníkovou a aragonitovou jeskyni. Krásné letní počasí, svěží příroda a hrady a zámky umocní Váš zážitek.

č.zájezdu:
3220077
Termín:
20. - 23. července 2017 (čt–ne)
Cena:
4.850,- Kč/osobu
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování, 3x polopenzi, průvodce, obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku, kompletní cestovní pojištění typ B.   
Slevy:
včasný nákup (smlouva a záloha 500,-Kč) do 31.1.2017 - 200,-Kč
včasný nákup (smlouva a záloha 500,-Kč) do 28.2.2017 – 50,-Kč
děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2017 - 50,-Kč
Ubytování:
hotel v centru města - dvoulůžkové (zájemci třílůžkové) pokoje se sprchou a WC na pokoji.
Stravování:
polopenze – začíná se večeří a končí snídaní.   
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd brzy. Přejezd přes Žilinu a Poprad. Prohlídka Dobšinské ledové jaskyně, která je památkou UNESCO. Krátká zastávka v turistickém centru Dedinky na malou túru ve Slovenském ráji. Odpoledne prohlídka zámečku Betliar. Ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani přejezd do Zádielské doliny a procházka jednou z nejhezčích soutěsek Slovenska. Odpoledne výstup na zříceninu Turnianského hradu. Cestou zpět zastávka v mítním minipivovaru s exkurzí ve výrobě a s ochutnávkou piv v restauraci. Odpoledne prohlídka Mauzolea Andrášovců. Večeře, nocleh.
3.den: po snídani prohlídka jeskyně Domica - UNESCO, která patří k nejkrásnějším na Slovensku. Pěší nenáročná túra ze Silické Brezové k jeskyni Silická Ladnica a do Silice. Prohlídka Rožňavy, večeře, nocleh.
4.den: Po snídani prohlídka Ochtinské aragonitové jeskyně - UNESCO. Přejezd přes sedlo Zbojská se zastávkou na oběd na slovenské speciality na kolibě. Odpoledne jízda vláčkem na úzkokolejné trati v Čiernom Balogu. Návrat do Zlína do 24.00 večer.
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.
Nástupní místa:
Uh.Hradiště, Napajedla, Kvítkovice, Zlín, Vizovice, Valašská Polanka, Horní Lideč
Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

RAKOUSKO
Hitlerovo „Orlí hnízdo“ – Salzburg – Solná komora – Kaprun - Krimmelské vodopády - největší ledová jeskyně – Liechtenstein Klamm
„ kouzlo jezer, hor a krásných rakouských městeček „

turisticko - poznávací zájezd

Hitlerovo „Orlí hnízdo“ – Salzburg – Solná komora – největší ledová jeskyně – Liechtenstein Klamm

Loňská velmi úspěšná novinka, po které byla v minulém roce velká poptávka. Zájezd je na přání mnoha účastníků rozšířen o další den s návštěvou Krimmelských vodopádů a Kaprunu. Prohlédneme si krásná městečka, největší rakouské vodopády, navštívíme největší ledovou jeskyni na světe, kaprunské přehradní nádrže a nádhernou soutěsku. A na závěr zájezdu si vychutnáme i výhled na panoráma německých Alp z Hitlerova „hlavního stanu“ a projedeme se na lodičce po jezeře, které připomíná norský fjord.

č.zájezdu:
3203087
Termín:
3. - 6. srpna 2017 (čt-ne)
Cena:
6.280,-Kč/osobu      NÁŠ HIT !!! 
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí, průvodce, obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ B.      
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 1.000,-Kč) do 31.1.2017 -200,-Kč
  do 28.2.2017 - 50,-Kč

- děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
- každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2017 - 50,-Kč
Ubytování:
jednoduchý privátní hotel v osadě Maishofen. Pokoje jsou dvoulůžkové, na přání třílůžkové.
Sprcha a WC jsou na pokoji.  
Stravování:
polopenze v restauraci hotelu. Snídaně formou bufetu. Na večeři je polévka, jednotné menu a zeleninový salát.
Program:
1.den: odjezd brzy ráno ze Zlína. Průjezd Rakouskem do Salzburgu. Prohlídka města, zahrad, kostelů a pevnosti. Přejezd do Weissbachu a prohlídka skalní soutěsky. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani přejezd k největší ledové jeskyni na světě – Eisriesenwelt. Výjezd lanovkou a prohlídka jeskyně. Odpoledne přejezd k jedné z nejkrásnějších soutěsek v Rakousku – Liechtenstein Klamm. Průchod soutěskou kolem dech beroucích vodopádů. Večer návrat na ubytování s krátkou zastávkou u jezera v Zell am See. Večeře, nocleh.
3.den: po snídani přejezd na Krimmel a prohlídka největších rakouských vodopádů, které jsou prvotřídní atrakcí kraje. Cestou zpět zastávka na prohlídku přehradních nádrží na Kaprunu, zastávka v městečku a na hradě. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.
4.den: po snídani přejezd na Obersalzberg. Místním autobusem a výtahem na horu Kehlstein k „Orlímu hnízdu“ A.Hitlera s nádhernými výhledy na panoráma německých Alp. Odpoledne přejezd k jezeru Königssee a plavba po jezeře výletní lodí ke kapli sv. Bartoloměje pod horou Watzmann (2713 metrů – druhý nejvyšší vrchol Německa). Odjezd v odpoleních hodinách. Průjezd Rakouskem. Příjezd do Zlína v pozdních nočních hodinách.    
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.
Nástupní místa:
Vizovice, Zlín, Kvítkovice, Uh.Hradiště, Hodonín, Břeclav, Mikulov.
Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

MALÁ FATRA - ROHÁČE - ORAVA
Janošíkovy diery - Oravský hrad - Bešeňová

turisticko-poznávací zájezd doplněný o relaxaci v termálech

Zájezd za turistikou a poznáním na Slovensko. Tento zájezd je určen jak zdatnějším turistům, kteří chtějí projít náročnější horské trasy, tak turistům pohodářům, kteří si chtějí při krátkých vycházkách prohlídnout atraktivní místa a zájezd si zpestřit koupáním v termálech. Tento zájezd je doplněn o návštěvu jedné z nejatraktivnějších památek Slovenska – Oravského hradu a návštěvu stylových kolib.

č.zájezdu:
3222097
Termín:
22. - 24. září 2017 (pá-ne)
Cena:
3.120,-Kč /osobu
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x ubytování s polopenzí, průvodce, obecní poplatky, zákonné pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ B.
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 1000,-Kč/os.) do 31.1.2017 -150,- Kč
  do 28.2.2017 -50,- Kč
- děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
- každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2017 - 50,-Kč
 
Ubytování:
penziony v obci Habovka, 2 lůžkové pokoje se sociálním zařízením na pokoji, na vyžádání 3 nebo 4 lůžkové pokoje. Některé pokoje mají sprchu a WC společnou pro 2 pokoje.
Stravování:
vyhlášená domácí snídaně i večeře přímo na ubytování. V místě i po trase možnost stravování v restauracích a na horských chatách.
Program:
1.den: odjezd v ranních hodinách. Přejezd přes Žilinu na Bílý Potok u Terchové. Okruh po nových kovových lávkách soutěskou Dolních a Nových Janošíkových dier – cca 2 hodinový okruh. Občerstvení na kolibě. Přejezd do Leštin a prohlídka místního dřevěného kostela, který je památkou UNESCO. Přejezd na Oravský Podzámok. Prohlídka Oravského hradu – jeden z nejzachovalejších a nejnavštěvovanějších hradů na Slovensku, komplex tří hradů na sobě. Zájemci prohlídka Muzea šlechtických kočárů nebo posezení v místním pivovaru. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani přejezd autobusem do Roháčské doliny na Zverovku. Celodenní pobyt na horách. Turisté výstup přes Roháčský vodopád k Roháčským Plesům a sestup přes novou Tatliakovu chatu na Zverovku. Zdatní turisté výstup na hřebeny a přechod některého ze zajištěných úseků. Turisté vycházkáři prohlídka muzea přírody na Zverovce, návštěva Muzea oravskej dediny Brestová – 56 skanzenových objektů a posezení na kolibě. Večeře. V případě většího zájmu večerní koupání v termálech Oravice. Nocleh.
3.den: po snídani výjezd autobusem do Velké Borové a vycházka ke starým dřevěným mlýnům Oblazy (4 km). Turisté sestup kouzelnou vápencovou soutěskou Prosiecké doliny. Ostatní 3-hodinové koupání v termálních bazénech Bešeňová. Zastávka na salaši Krajinka (nákupy bačovských specialit). Návrat ve večerních hodinách.
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.
Nástupní místa:
Uherské Hradiště, Napajedla, Kvítkovice, Zlín, Vizovice, Horní Lideč.
Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

ROK 2018
ostrov MADEIRA + květinový festival
květinový a hornatý ostrov věčného jara

poznávací zájezd s lehkou turistikou

Úspěšný a oblíbený zájezd naší CK. Oblast nabízí opravdu nádherné scenérie a kouzelnou přírodu. Hotelové ubytování v centru Funchalu je velmi výhodné pro poznávání města i ostrova. Kousek od ubytování je tržnice a obchodní domy, ulice plná restaurací, lanovka na Monte i pobřežní promenáda, na které probíhá květinový festival.

č.zájezdu:
3213048
Termín:
13. –20. dubna 2018 (pá-pá) (termín +5 dní dle letenek – bude upřesněno)
Cena:
26.770,-Kč/osoba
Min. počet účastníků:
7 osob.
Cena zahrnuje:
leteckou dopravu na ostrov a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, dopravu po ostrově, 7x ubytování se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ A30.    
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 14.000,-Kč) do 31.8.2017 - 800,- Kč
  do 30.9.2017 - 400,-Kč
Ubytování:
7x - malý hotel v centru Funchalu. Pokoje jsou dvoulůžkové a mají vlastní sprchu a WC.   
Stravování:
snídaně formou bufetu v restauraci hotelu. Další strava je individuální.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: Sraz na letišti v Praze (případně Vídeň). Přelet do Funchalu. Ubytování na hotelu a večerní prohlídka vyzdobeného centra města, nocleh.
2.den: po snídani přejezd na poloostrov Sao Lourenco. Nenáročná túra (cca 3 hodiny) poloostrovem, kde krajina připomíná Island. Nádherné výhledy na moře, překrásné skalní útesy a sopečné vyvřeliny. Prainha – zastávka na okoupání v Atlantiku na jediné přírodní písečné pláži ostrova. Cestou zastávka na vyhlídce nad Machico s pozorováním startujících a přistávajících letadel. Procházka (cca 2 hod.) kolem levády Canical s výhledy. Nocleh.
3.den: po snídani výjezd lanovkou na Monte (cena cca 15,-Eur). Prohlídka nádherné botanické zahrady s velkou expozicí orchidejí. Kostel Panny Marie, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Habsburský. Sjezd do údolí na sáňkách – proutěných koších na dřevěných lyžích. Jedná se o prvotřídní atrakci ostrova (cena cca 15,-Eur). Odpoledne účast na největší atrakci ostrova – květinovém korzu na nábřežní promenádě. Nocleh.
4.den: po snídani na náhorní planinu Paul da Serra (kamenitá planina bez stromů plná větrných elektráren) s výhledy na vrcholy. Přejezd na Rabacal. Kolem levády 25 Fontes (UNESCO) k vodopádu. Kolem levády Risco k vodopádu Risco a zpět. Túra cca 3 hodiny. Krátká procházka kolem levády Janela. Prohlídka Porto Moniz s koupáním v přírodních lávových bazénech. Cestou zastávka na prohlídku skály „Neptunův prst“ v Ribeira da Janela. Nocleh.
5. den: po snídani výjezd do sedla Encumeada. Krátká túra (cca 3 hod.) kolem levády Rabacas a levády do Notre přes tunely a zpět do sedla. Sao Vicente – prohlídka lávových jeskyní Grutas de Sao Vicente a muzea vulkanologie. Seixal – prohlídka původních kamenných domů a zastávka v restauraci na místní specialitu Espetada – masový špíz na vavřínovém dřevě. Cabo Girao – druhý nejvyšší útes v Evropě. Zastávka na vyhlídkové prosklené plošině s úchvatnými pohledy na moře v hloubce. Návrat na hotel, nocleh.
6.den: po snídani výjezd na Pico do Arieiro (1818 m). Krásná turistika přes vyhlídky na okolní hory, tunely a po schodech na chatu a výstup na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m). Celá trasa cca 3 hodiny. Sestup na Achada da Teixeira. Zájemci mohou jet přímo na Achadu a výstup na vrchol a zpět. Trasa cca 2 hodiny. Zastávka na prohlídku krásných domečků v Santaně a na pstruhy v Ribeiro Frio. Zájemci nenáročná túra (cca 1 hod) kolem levády na Balkóes – Balkóny. Návrat na ubytování, nocleh.
7.den: po snídani výjezd na vyhlídku Eira do Serrado. Jedná se o vyhlídku ve výšce 1006 metrů přímo v srdci ostrova. Zájemci pěší sestup do města Curral das Freiras (pověstný „úkryt jeptišek“). Ukrývaly se zde v divoké přírodě v 16. století před piráty. Ochutnávka pověstných likérů a dalších specialit z jedlých kaštanů (například výborné polévky). Zájemci si mohou tento den udělat fakultativní výlet lodí na ostrov Porto Santo s prohlídkou ostrova a koupáním a opalováním na dlouhé písečné pláži. Cena výletu ja cca 60,- euro (není v ceně zájezdu).
8.den: po snídani návštěva výroby a muzea vína Madeira, návštěva rybí a zeleninové tržnice, nákupy, volno ve městě. Odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy ( případně Vídně - dle letenek).
Doprava:
Na ostrov a zpět letecká a po ostrově pronajatým osobním vozem, případně mikrobusem.

Skupiny nad 35 osob
Termín zájezdu, přistavení autobusu a místo zájezdu dle dohody.
Organizátor – 1 místo zdarma. Možnost úhrady fakturou.
Průvodce a doporučené programy.

Pojištění

Zákonné pojištění: CK je pojištěna dle zákona č.159/1999 Sb. proti úpadku u Union Pojištovny, číslo pojistné smlouvy 11-63263 – možnost k nahlédnutí na internetových stránkách: www.rapantaspol.cz

Kompletní cestovní pojištění u zájezdů: typ pojištění je upřesněn u zájezdu

balík A10:
cestovní pojištění pro účastníky domácích zájezdů – obsahuje pojištění na storno z vážných zdravotních a životních důvodů, na trvalé následky úrazu, na odpovědnost za škodu 3.osobě a pojištění zavazadel.

balík B: cestovní pojištění pro účastníky zahraničních zájezdů – obsahuje pojištění léčebných výloh v zahraničí, asistenční služby v zahraničí, pojištění na storno z vážných zdravotních a životních důvodů, pojištění na trvalé následky úrazu, pojištění na odpovědnost za škodu 3.osobě a pojištění zavazadel.

balík A30: cestovní pojištění pro účastníky zahraničních zájezdů – obsahuje pojištění stejné jak u balíku B + navíc doplňková připojištění – opožděný nástup na zájezd, zpoždění hromadného dopravního prostředku, předčasného návratu a nečerpaných služeb, doprovodu rodinného příslušníka, zvýšených nákladů na zpětnou přepravu a pojištění nevydařené dovolené.
Podrobný rozsah pojištění včetně výše limitů obdrží účastník při sepisování cestovní smlouvy.

Tabulky pojištění jsou taky k nahlédnutí na internetových stránkách www.rapantaspol.cz 

Všeobecné informace

Možnosti objednání zájezdu: telefonická, internetová nebo osobní rezervace zájezdu a následné sepsání smlouvy a zaplacení zálohy ve výši min. 500,-Kč tuzemský zájezd a 1.000,-Kč zahraniční zájezd. Zájezd je nutno doplatit 1 měsíc před zájezdem. Smlouvu lze sepsat v kanceláři CK nebo přes internet. Úhrada hotově nebo na účet.

Realizace vícedenního zájezdu: měsíc před odjetím zájezdu CK rozhoduje o realizaci vícedenního zájezdu – podmínkou realizace je minimálně 37 přihlášených a zaplacených účastníků. Týden před odjezdem účastníci vícedenního zájezdu obdrží podrobnější informace k zájezdu (nástupní časy a místa, doporučené kapesné a další).

Všeobecné smluvní podmínky: při sepisování cestovní smlouvy každý účastník obdrží Všeobecné podmínky prodeje, kde je přesně specifikován vztah mezi CK a účastníkem zájezdu. Tyto jsou k nahlédnutí na internetových stránkách www.rapantaspol.cz


Cestovní kancelář Rapant s.r.o., Prodejní středisko ABS, Gahurova 4467, 760 01 Zlín | Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku