TURISTICKÉ ZÁJEZDY S UBYTOVÁNÍM 2019

Kompletní seznam – turistika CK Rapant Zlín – 2019

datum místo ubytování cena nocí/strava typ zájezdu
15.4.-22.4. Madeira – letecký zájezd hotel 1/2 26.970,- 7xN,7xSN poznávání ostrova - autem
8.8.-11.8. Rakousko – Salzbursko, „Orlí hnízdo“ hotel 1/2-1/3 6.480,- 3xN,3xPP poznání, lehká turistika
15.8.-18.8. Po stopách Chodů - Domažlicko hotel 1/2-1/3 5.580,- 3xN,3xPP poznání, lehká turistika
13.9.-15.9. Banská města Slovenska penz. 1/2-1/3 4.540,- 2xN,2xPP poznání, lehká turistika
17.9.-27.9. Gruzie – letecky hot/penz -1/2 31.970,- 9xN,9xSN,2xV poznávání Gruzie - autem
5.-6.10. Zakopané + Roháče – kouzlo Tater penz. 1/2-1/3 2.380,- 1xN,1xPP turistika, poznání
13.-20.10. Kanárské ostrovy – Tenerife letecky hotel 1/2+2 24.260,- 7xN,7xSN poznávání ostrova - autem

Strava : BS - bez stravy, SN - snídaně, VE - večeře, PP - polopenze

kouzelný ostrov MADEIRA

poznávací zájezd s lehkou turistikou
květinový a hornatý ostrov věčného jara

Úspěšný a oblíbený zájezd naší CK. Oblast nabízí opravdu nádherné scenérie a kouzelnou přírodu. Hotelové ubytování v centru Funchalu je velmi výhodné pro poznávání města i ostrova. Kousek od ubytování je tržnice a obchodní domy, ulice plná restaurací, lanovka na Monte i pobřežní promenáda.  

č.zájezdu:
3215049
Termín:
15. – 22. dubna 2019 (po-po)
Cena:
26.970,- Kč/osobu
Min. počet účastníků:
7 osob.
Cena zahrnuje:
leteckou dopravu na ostrov a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, dopravu po ostrově, 7x ubytování se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ A30.    
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 14.000,-Kč) do 31.8. 2018 - 800,-Kč
- včasný nákup (smlouva a záloha 14.000,-Kč) do 30.9. 2018 - 400,-Kč
Ubytování:
7x - malý hotel v centru Funchalu. Pokoje jsou dvoulůžkové a mají vlastní sprchu a WC.
Stravování:
jednoduchá snídaně v restauraci hotelu. Další strava je individuální.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: sraz na letišti v Praze. Přímý let do Funchalu. Ubytování na hotelu a prohlídka centra města, nocleh.
2.den: po snídani přejezd na poloostrov Sao Lourenco. Nenáročná túra (cca 3 hodiny) poloostrovem, kde krajina připomíná Island. Nádherné výhledy na moře, překrásné skalní útesy a sopečné vyvřeliny. Prainha – zastávka na okoupání v Atlantiku na jediné přírodní písečné pláži ostrova. Cestou zastávka na vyhlídce nad Machico s pozorováním startujících a přistávajících letadel. Procházka (cca 2 hod.) kolem levády Canical s výhledy. Nocleh.
3.den: po snídani výjezd lanovkou na Monte (cena cca 15,-Eur). Prohlídka nádherné botanické zahrady s velkou expozicí orchidejí. Kostel Panny Marie, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Habsburský. Sjezd do údolí na sáňkách – proutěných koších na dřevěných lyžích. Jedná se o prvotřídní atrakci ostrova (cena cca 15,-Eur). Individuální prohlídka města. Nocleh.
4.den: po snídani na náhorní planinu Paul da Serra (kamenitá planina bez stromů plná větrných elektráren) s výhledy na vrcholy. Přejezd přes Rabacal. Dopolední túra kolem krásné levády Janela s tunely. Prohlídka Porto Moniz s koupáním v přírodních lávových bazénech. Cestou zastávka na prohlídku skály „Neptunův prst“ v Ribeira da Janela. Nocleh.
5. den: po snídani výjezd do sedla Encumeada. Krátká túra (cca 3 hod.) kolem levády Rabacas a levády do Notre přes tunely a zpět do sedla. Sao Vicente – prohlídka lávových jeskyní Grutas de Sao Vicente a muzea vulkanologie. Cabo Girao – druhý nejvyšší útes v Evropě. Zastávka na vyhlídkové prosklené plošině s úchvatnými pohledy na moře v hloubce. Návrat na hotel, nocleh.
6.den: po snídani výjezd na Pico do Arieiro (1818 m). Krásná turistika přes vyhlídky na okolní hory, tunely a po schodech na chatu a výstup na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo (1862 m). Celá trasa cca 3 hodiny. Sestup na Achada da Teixeira. Zájemci mohou jet přímo na Achadu a výstup na vrchol a zpět. Trasa cca 2 hodiny. Zastávka na prohlídku krásných domečků v Santaně a na pstruhy v Ribeiro Frio. Zájemci nenáročná túra (cca 1 hod) kolem levády na Balkóes – Balkóny. Návrat na ubytování, nocleh.
7.den: po snídani výjezd na vyhlídku Eira do Serrado. Jedná se o vyhlídku ve výšce 1006 metrů přímo v srdci ostrova. Zájemci pěší sestup do města Curral das Freiras (pověstný „úkryt jeptišek“). Ukrývaly se zde v divoké přírodě v 16. století před piráty. Ochutnávka pověstných likérů a dalších specialit z jedlých kaštanů (například výborné polévky). Zájemci si mohou tento den udělat fakultativní výlet lodí na ostrov Porto Santo s prohlídkou ostrova a koupáním a opalováním na dlouhé písečné pláži. Cena výletu ja cca 60,- euro (není v ceně zájezdu).Návštěva výroby vína Madeira. Večeře, nocleh.
8.den: po snídani návštěva rybí a zeleninové tržnice, nákupy. Dopoledne odjezd na letiště. Cestou zastávka Camacha – výroba košíků a krásné městečko Santa Cruz. Odpoledne příjezd na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy před půlnocí.
Doprava:
Na ostrov a zpět letecká a po ostrově pronajatým osobním vozem, případně mikrobusem

VELIKONOCE VE SLOVINSKU
RADENCI + MARIBOR
další z oblíbených slovinských termálů

pobytově-poznávací zájezd + luxusní termály

Letošní novinka v naší nabídce, navazuje na velikonoční zájezdy z minulých let. Navštívíte opět zajímavá místa a druhé největší město Slovinska – Maribor. Je taky určena především těm zájemcům o koupání, kteří hledají něco nového. Moderní termály a lázně, které leží nedaleko rakouské hranice, mezi vinicemi, jsou velmi vyhledávané a navštěvované. V rámci pobytu klienti mají možnost popíjení místní minerální vody, která je nejlepší minerální vodou ve Slovinsku. Bazény jsou otevřené do večerních hodin a uspokojí i náročné klienty. Pobyt vhodný pro všechny věkové kategorie od 5 do 99 let – neomezený vstup do hotelových bazénů.

č.zájezdu:
3219049
Termín:
19. – 22. dubna 2019 (pá-po)
Cena:
6.880,-Kč/osoba (vše v ceně !!!)
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí, průvodce, neomezené koupání v hotelových termálních bazénech, 1 x denně vstup do světa saun (do 15.30 hod.) na hotelu, neomezené pití místní zdravé minerální vody (dle otevírací doby pramene), obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ B.  
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 2.000,-Kč/os.) do 31.1.2019 - 200,-Kč
- včasný nákup (smlouva a záloha 2.000,-Kč/os.) do 28.2.2019 - 50,-Kč
- *děti do 11 let (včetně) - (při obsazení pokoje dvěma dospělými) - 2.990,-Kč
  (*tato sleva je platná pouze do vyprodání a nelze sčítat s ostatními slevami –poté platí sleva níže)
- děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
- každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2019 - 50,-Kč
Za příplatek ( á 2.100,- Kč / osobu/ pobyt ) je možné objednat 1-lůžkový pokoj.
Ubytování:
hotel RADIN ****, dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky se sociálním zařízením, župan, fén, TV, klima.
Stravování:
polopenze v restauraci hotelu. Snídaně i večeře jsou bohaté formou bufetových stolů s velkým výběrem. Na další stravování je možné využít místní restauraci nebo obchod.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd ze Zlína brzy ráno, průjezd přes Slovensko a Maďarsko do Slovinska. Cestou zastávka v Maďarsku u Benediktínského opatského kostela v Jáku (je největší a nejpůsobivější ukázkou románské architektury v Maďarsku). Další zastávkou je krásný vesnický skanzen v Geresdorfu. A pak už jen přejezd na ubytování do Radenci na hotel. Ubytování, odpolední koupání, večeře, nocleh.
2.den:  po snídani dopolední koupání a odpoledne zájemci autobusem do městečka Gornja Radgona na exkurzi do výroby vyhlášeného slovinského šumivého vína „Penina“ a krátká zastávka na prohlídku pěkného městečka Bad Radkersburg. Individuálně během dne procházka po lázeňském městečku nebo mezi vinicemi až na vrch Kapela (vinné sklípky). Večeře, nocleh.
3.den: po snídani odjezd autobusem do druhého nějvětšího města Slovinska – Mariboru. Prohlídka města – historické centrum, katedrála z 12. Století, radnice, hrad a muzeum vína, u něhož roste nejstarší vinná réva na světě. Odpoledne návrat na ubytování. Koupání, večeře, nocleh. Zájemci o koupání mohou zůstat celý den v termálech.
4. den: dopoledne koupání v termálech. Odpoledne odjezd do ČR. Příjezd kolem 22. hodiny večer.
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.
Nástupní místa:
Slušovice, Lípa, Želechovice, Zlín, Malenovice, Kvítkovice, Napajedla, Uh.Hradiště, Hodonín, Břeclav. Po předchozí dohodě možnost nasedání také na autobusových zastávkách po trase.

RAKOUSKO
Hitlerovo „Orlí hnízdo“ – Salzburg – Solná komora – Kaprun Krimmelské vodopády - největší ledová jeskyně – Liechtenstein Klamm

turisticko-poznávací zájezd
„ kouzlo jezer, hor a krásných rakouských městeček „

NÁŠ HIT !!!
Naše stálice mezi poznávacími zájezdy, o kterou je každoročně velký zájem. Zájezd je na přání mnoha účastníků rozšířen o další den s návštěvou Krimmelských vodopádů a Kaprunu. Prohlédneme si krásná městečka, největší rakouské vodopády, navštívíme největší ledovou jeskyni na světě, kaprunské přehradní nádrže a nádhernou soutěsku. A na závěr zájezdu si vychutnáme i výhled na panoráma německých Alp z Hitlerova „hlavního stanu“ a projedeme se na lodičce po jezeře, které připomíná norský fjord.

č.zájezdu:
3208089
Termín:
8. – 11. srpna 2019 (čt-ne)
Cena:
6.480,-Kč/osobu
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí, průvodce, obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ B.
Slevy:
-  včasný nákup (smlouva a záloha 2000,-Kč/os.) do 31.1.2019 -200,- Kč
- včasný nákup (smlouva a záloha 2000,-Kč/os.) do 28.2.2019 -50,- Kč
- děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
- každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2019 - 50,-Kč
Ubytování:
jednoduchý privátní hotel v osadě Maishofen. Pokoje jsou dvoulůžkové, na přání třílůžkové. Sprcha a WC jsou na pokoji.
Stravování:
polopenze v restauraci hotelu. Snídaně formou bufetu. Na večeři je polévka, jednotné menu a zeleninový salát.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd brzy ráno ze Zlína. Průjezd Rakouskem do Salzburgu. Prohlídka města, zahrad, kostelů a pevnosti. Přejezd do Weissbachu a prohlídka skalní soutěsky. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani přejezd k největší ledové jeskyni na světě – Eisriesenwelt. Výjezd lanovkou a prohlídka jeskyně. Odpoledne přejezd k jedné z nejkrásnějších soutěsek v Rakousku – Liechtenstein Klamm. Průchod soutěskou kolem dech beroucích vodopádů. Večer návrat na ubytování s krátkou zastávkou u jezera v Zell am See. Večeře, nocleh.
3.den: po snídani přejezd na Krimmel a prohlídka největších rakouských vodopádů, které jsou prvotřídní atrakcí kraje. Cestou zpět zastávka na prohlídku přehradních nádrží na Kaprunu, zastávka v městečku a na hradě. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.
4.den: po snídani přejezd na Obersalzberg. Místním autobusem a výtahem na horu Kehlstein k „Orlímu hnízdu“ A.Hitlera s nádhernými výhledy na panoráma německých Alp. Odpoledne přejezd k jezeru Königssee a plavba po jezeře výletní lodí ke kapli sv. Bartoloměje pod horou Watzmann (2713 metrů – druhý nejvyšší vrchol Německa). Odjezd v odpoledních hodinách. Průjezd Rakouskem. Příjezd do Zlína v pozdních nočních hodinách.
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.  
Nástupní místa:
Slušovice, Želechovice, Zlín, Kvítkovice, Napajedla, Uh.Hradiště, Hodonín, Břeclav, Mikulov. Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

PO STOPÁCH CHODŮ
POHÁDKOVÝM KRAJEM CHODSKA
krajem s kouzelnou přírodou, malebnými vesnicemi a mohutnými hrady

poznávací zájezd
NOVINKA!!!

SUPER NOVINKA !!! Zájezd do nám vzdálené a přitom známé oblasti ze „Starých pověstí českých“. Uvidíte krásná městečka a vesnice s lidovou architekturou, jimž vévodí Domažlice – srdce Chodska. Čekají na vás mohutné hrady a hradní zříceniny, nádherná příroda a rybníky, které vás budou lákat, aby jste je vyzkoušeli. A na své si přijdou i milovníci historie.

č.zájezdu:
3115089
Termín:
 15. – 18. srpna 2019 (čt-ne)
Cena:
5.580,-Kč/osoba
Min. počet účastníků:
17 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí, průvodce, obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku, kompletní cestovní pojištění typ A10.  
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 1.000,-Kč/os.) do 31.1.2019 - 200,-Kč
- včasný nákup (smlouva a záloha 1.000,-Kč/os.) do 28.2.2019 - 50,-Kč
- děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
- každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2019 - 50,-Kč
Ubytování:
malý hotel kousek přímo v centru na náměstí v Domažlicích, dvoulůžkové pokoje se sociálkou.
Stravování:
polopenze v restauraci hotelu. V regionu velké množství restaurací a stylových hospůdek.    
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd kolem půlnoci. Přejezd busem do Horšovského Týna. Prohlídka města ( krásný hrad, zámecký park, historické centrum a opevnění), do Klenčí pod Čerchovem (rodný dům J.Š. Baara, nejstarší pošta v Čechách). Z Trhanova (Lomikarův zámek) pěšky kolem Kozinova pomníku do Újezda (Kozinův statek, lidová architektura) a busem do Domažlic na ubytování. Ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani autobusem do Železné Rudy – prohlídka krásného hraničního městečka (kostel, Moto muzeum, pivovar) výjezd na Špičácké sedlo a turistika k Černému jezeru nebo Čertovu jezeru (možnost využití na svezení vláčkem). Odpoledne zastávka v Klenové (prohlídka hradu, sýpky, kaple). Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.
3.den: po snídani přejezd autobusem do Capartic a výstup na horu Čerchov a na rozhlednu (možnost využít místní přepravu). Odpoledne návrat do Domažlic a prohlídka města (Chodský hrad, Šikmá věž, klášter, hradby). Večeře, nocleh.
4.den: po snídani autobusem do Klatov – prohlídka města ( Černá věž, katakomby, barokní lékárna) a přejezd do Velhartic. Zájemci prohlídka hradu, skanzen, betlém řezbářství, muzeum minerálů, kovárna. Odpoledne odjezd. Návrat do Zlína do půlnoci.
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.
Nástupní místa:
Vizovice, Zlín, Malenovice, Kvítkovice, Hulín, Kroměříž, Brno. Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

BANSKÁ MĚSTA Slovenska
Banská Bystrica – Kremnica – Zvolen – Banská Štiavnica UNESCO

 turisticko-poznávací zájezd
NOVINKA!!!

Letošní novinka do oblasti středního Slovenska. Většina našich turistů zná tuto oblast velmi málo a povrchně. Navštívíme města, která patřila ve středověku k nejbohatším a největším v Uhrách. Města, jejichž historie je spojena s dolováním zlata, stříbra a dalších drahých kovů. Seznámíme se s jejich dolováním přímo v podzemí a navštívíme i jednu z nejstarších mincoven světa.

č.zájezdu:
3213099
Termín:
13. – 15. září 2019 (pá-ne)
Cena:
4.540,-Kč/osoba
Min. počet účastníků:
17 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 2x ubytování, 2 x polopenzi (večeře a snídaně), průvodce, obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ B.    
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 2.000,-Kč/os.) do 31.1.2019 - 150,-Kč
- včasný nákup (smlouva a záloha 2.000,-Kč/os.) do 28.2.2019 - 50,-Kč
- děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
- každý další vícedenní zájezd CK Rapant Zlín v roce 2019 - 50,-Kč
Ubytování:
penzion , dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC na pokoji. Na přání i třílůžkové.  
Stravování:
polopenze v restauraci na ubytování (večeře a snídaně). Po trase hospůdky.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd ráno ze Zlína. Dopoledne prohlídka zámku Bojnice, který patří k nejkrásnějším na Slovensku. Odpoledne prohlídka centra Kremnice a místní mincovny, která patří k nejdéle fungujícím mincovnám na světě. Prohlídka zříceniny hradu Šášov. Navečer přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani autobusem do vesnice Špania Dolina, která patřila k centrům hornictví v oblasti. Procházka starou osadou. Odpoledne prohlídka centra Banské Bystrice – památník SNP, náměstí, možnost oběda. Přejezd do Hronseku a prohlídka dřevěného kostela, který je na seznamu památek UNESCO. Krátká prohlídka lázeňského města Sliač. Navečer prohlídka zvolenského hradu a centra města. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.
3.den: po snídani prohlídka hornického města Banská Štiavnica, které je na seznamu památek UNESCO. Starý a Nový zámek, Klopačka, muzeum. Prohlídka podzemních štol ve Štiavnických Baních. Odpoledne přejezd k jezeru Počůvadlo. Zájemci výstup na vrchol Sitno (jedna z posvátných hor Slováků). Ostatní procházka kolem jezera. Návrat do Zlína do 23.00 večer. 
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.
Nástupní místa:
Zlín, Malenovice, Kvítkovice, Napajedla, Uh.Hradiště, Uh. Brod. Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

G R U Z I E
Nejkrásnější místa pod Kavkazem
Tbilisi – Kutaisi – Svanetie – Batumi – Kazbegi

 pohodový poznávací zájezd s koupáním v moři

Loňská velmi úspěšná novinka naší kanceláře. Během 10 dnů navštívíme nejkrásnější místa této kouzelné země. Projedeme od zelených údolí pokrytých vinicemi po staré kostely a obranné věže tyčící se ve fantastické krajině pod zasněženými pětitisícovými vrcholy Velkého Kavkazu. Navštívíme spoustu nádherných památek. Samozřejmě nesmí chybět zastávka na koupání u moře, neboť v toto období je zde velmi příjemně. Gruzínská kuchyně a pohostinnost místních obyvatel si vás zcela podmaní. A výborná jsou i gruzínská vína, která budeme ochutnávat přímo u výrobců.

č.zájezdu:
3217099
Termín:
17. – 27. září 2019 (út-pá) +_ 4dny dle letenek
Cena:
31.970,- Kč/osobu
Min. počet účastníků:
5 osob.
Příplatek:
Transfer Zlín – letiště Katowice a zpět za cenu 1.500,- Kč/osobu (nutno objednat předem).
Cena zahrnuje:
leteckou dopravu do Gruzie a zpět nízkonákladovou společností, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, příplatek za odbavené zavazadlo, dopravu po Gruzii dle programu, 9 x ubytování se snídaní, 2x večeře, českého tlumočníka a průvodce CK, místního gruzínského průvodce, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ A30.
Cena nezahrnuje:
vstupy, džípy do Okace a Kazbegi, ochutnávku vína, další večeře.
 
 
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 16.000,-Kč/os.) do 31.1. 2019 - 800,-Kč
- včasný nákup (smlouva a záloha 16.000,-Kč/os.) do 28.2. 2019 - 400,-Kč
Ubytování:
hotely a penziony. Pokoje jsou dvoulůžkové (třílůžkové) a mají vlastní sprchu a WC. 
Stravování:
snídaně a uvedené večeře v restauraci na ubytování. Další strava je individuální.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: sraz na letišti v Katowicích. Po příletu do Kutaisi odjezd na ubytování a nocleh.
2.den: po snídani odjezd ke kaňonu Okace. Kovové lávky nad 100 m hlubokým kaňonem jsou zakončeny zavěšenou vyhlídkovou plošinou nad středem kaňonu. Nezapomenutelným zážitkem je i jízda džípem ke kaňonu. Návštěva Prometheovy jeskyně. Jeskyně s jezerem má okouzlující barevné osvětlení bohaté krápníkové výzdoby – plavba na lodičkách. Prohlídka kláštera Gelati - UNESCO. Návrat na ubytování, nocleh.
3.den: po snídani odjezd do Svanetie do vesnice Mestia – překrásná, divoká, tajemná a starobylá oblast, ukrytá v kavkazských horách. Symbolem Svanetie jsou kamenné obranné a obytné věže. Malebné vesnice a sněhem pokryté vrcholky hor nad zelenými loukami vytvářejí úžasné scenérie. Prohlídka věží, muzea. Ubytování, večeře, nocleh.
4.den: po snídani výjezd lanovkou s nádhernými výhledy na vrcholy Užby, krátká procházka. Poté přejezd do Batumi, hlavního letoviska Gruzie na pobřeží Černého moře, ubytování. Večer prohlídka promenády, nocleh.
5.den: po snídani prohlídka města Batumi (Batumský bulvár, Evropské náměstí, věž, mešita) a koupání v moři. Odpoledne odjezd do Kutaisi na ubytování, nocleh.
6.den: po snídani odjezd na východ do hlavního města Tbilisi. Prohlídka moderní i historické části města (bazilika, lanovka, věž s hodinami, pevnost, zájemci návštěva termálních lázní). Ubytování, nocleh.
7.den: po snídani odjezd do oblasti Kazbegi po staré Gruzínské vojenské cestě. Cesta vede úchvatným horským terénem kolem tyrkysové Žinvalské přehrady, kolem pevnosti Anamuri a je nejrychlejší spojnicí k Velkému Kavkazu. Prohlídka městečka Kazbegi, nejčastěji navštěvovaná destinace, jíž vévodí kostelík Tsminda Sameba a hora Kazbek s ledovcem. Návrat na ubytování.
8.den: po snídani odjezd do Achalciche ke klášteru Sapara na okraji útesu. Nad klášterem zřícenina hradu a skalní obydlí. Přejezd divokou přírodou k jeskynnímu městu Vardzia. Po prohlídce přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
9. den: po snídani přejezd k velkolepé  pevnosti Rabat nad městem Achalciche. V pevnosti jsou kostely gruzínské pravoslavné, arménské, synagoga a mešita. Přejezd autobusem k ženskému klášteru ve skalách v městečku Chiatura, proslulému svými lanovkami (zájemci jízda některou z lanovek) a krátká zastávka u kláštera na skále Katskhi. Návštěva vinařské vesnice s ochutnávkou vína. Návrat do Kutaisi, nocleh.
10.den: po snídani odchod na tržnici na nákupy. Dopoledne návštěva katedrály Bagrati (jeden z nejkrásnějších gruzínských kostelů). Odpoledne procházka městem Kutaisi (fontána Kolchida, kutaiské historické centrum, synagoga, volno na nákupy). Odjezd na letiště a návrat do Katowic.
Doprava:
do Gruzie a zpět letecká. Po Gruzii osobním vozem nebo mikrobusem s řidičem a průvodcem.

Zakopané + Roháče
turistika nebo poznání pod štíty velehor

 turisticko - poznávací zájezd

Letošní novinka do oblasti středního Slovenska. Většina našich turistů zná tuto oblast velmi málo a povrchně. Navštívíme města, která patřila ve středověku k nejbohatším a největším v Uhrách. Města, jejichž historie je spojena s dolováním zlata, stříbra a dalších drahých kovů. Seznámíme se s jejich dolováním přímo v podzemí a navštívíme i jednu z nejstarších mincoven světa.

č.zájezdu:
3205109
Termín:
5. - 6. října 2019 (so-ne)
Cena:
2.380,-Kč/osoba
Min. počet účastníků:
37 osob.
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 1x ubytování se snídaní + večeří, průvodce, obecní poplatky, zákonné pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění typ B v zahraničí.    
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 1.000,-Kč/os.) do 31.1.2019 - 100,-Kč
- včasný nákup (smlouva a záloha 1.000,-Kč/os.) do 28.2.2019 - 50,-Kč
- děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
- každý další vícedenní zájezd pořádaný CK Rapant Zlín v roce 2019 - 50,-Kč
Ubytování:
privátní domy, 2 lůžkové pokoje se sociálním zařízením, na vyžádání 3 lůžkové.
Stravování:
snídaně i večeře přímo na ubytování. V Zakopaném velké množství stylových hospůdek a restaurací.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: odjezd v ranních hodinách. Přejezd přes Žilinu a Oravu do centra Roháčů na Zverovku. V čase 9.00 - 17.30 hod. turistika v masívu Roháčů dle zdatnosti jednotlivců - Roháčský vodopád, Tatliakova chata, sedla a štíty Roháčů, méně zdatní návštěva skanzenu a jeskyně. Zájemci přejezd do Oravic a turistický okruh Juráňovou dolinou. Odpoledne krátké koupání (3 hod.) v termálech nebo posezení ve stylové kolibě. Místo turistiky možnost celodenního koupání v moderním komplexu termálů Oravice – viz. katalog termály. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.
2.den: po snídani přejezd do polského horského městečka Zakopané. Zájemci o turistiku výstup na dominantní vrchol Polských Tater – Giewont. Ostatní návštěva horského města Zakopané - starého dřevěného kostelíku, s průvodcem okruh starou částí městečka se spoustou dřevěnic, muzeí, obchůdků a hospůdek. Zastávka u obráceného domu stojícího na střeše a ve vyhlášeném pivovaru s grilovanými pochutinami. Možnost výjezdu lanovkou na Gubalówku (nebo výstupu) – vyhlídkové místo na Vysoké Tatry nebo projížďka koňským spřežením na úpatí hor. Návštěva tradičních tržišť plných lidových výrobků, horalských punčů, grilovaných sýrů a dalších pochutin. To vše podbarvené lidovým folklórem. Později odpoledne odjezd domů. Návrat do 21.30 hod.
Místo Zakopaného možnost koupání v moderním komplexu termálů Chocholów – viz. katalog termály.
Doprava:
zájezdovým autobusem s klimatizací. Na zastávkách možnost základního občerstvení.
Nástupní místa:
Bílovice, Uherské Hradiště, Napajedla, Kvítkovice, Zlín, Vizovice, Horní Lideč.
Po předchozí dohodě nasedání také na autobusových zastávkách v dalších obcích po trase.

ostrov TENERIFE – Kanárské ostrovy
„ostrov, který vás okouzlí + král sopek“ – nejvyšší hora Španělska

 pohodový poznávací zájezd s koupáním v moři

Loňská novinka naší CK. Ostrov Tenerife je jedinečný. Tmavomodrý oceán a nádherné pláže s vyhřátou vodou, příkré pobřeží a soutěsky, hluboké lesy a pustina. Sopka Pico del Teide uprostřed bizarního lávového moře. Příroda se zde ukazuje v celé své nádherné rozmanitosti. Procházky městy připomínajícími koloniální dobu, staré kostelíky, kamenné domky a pyramidy vás nadchnou. V útulných hospůdkách ochutnáte zdejší tradiční kuchyni a výborné víno. A k tomu všemu zde svítí slunce po celý rok.
Hotelové ubytování v apartmánech s kuchyňkou a lednicí v Puerto de la Cruz na severu ostrova je velmi výhodné pro poznávání města i ostrova. Kousek od hotelu je centrum města, plno restaurací, Aquapark i moře.

č.zájezdu:
3213109
Termín:
13. – 20. října 2019 (ne-ne) +5 dní dle letenek
Cena:
24.260,- Kč/osobu
Min. počet účastníků:
7 osob.
Cena zahrnuje:
leteckou dopravu na ostrov a zpět s nízkonákladovou společností, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, dopravu po ostrově autem, 7x ubyt. se snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku a kom. cestovní pojištění typ A30.  
Slevy:
- včasný nákup (smlouva a záloha 12.000,-Kč/os) do 31.1. 2019 - 800,-Kč
- včasný nákup (smlouva a záloha 12.000,-Kč/os) do 28.2.2019 - 400,-Kč
Ubytování:
7x - hotel v centru Puerto de La Cruz. Jedná se o apartmány, kdy vždy dvě dvoulůžkové ložnice mají společnou koupelnu s toaletou, obývací pokoj s posezením, zařízenou kuchyňku s lednicí a velký balkón.
Stravování:
snídaně formou bufetu v restauraci hotelu. Další strava je individuální s možností vaření a využitím místních restaurací. Ceny večeře cca 12,- euro za osobu i s pitím.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem.
1.den: Sraz na letišti v Krakově. Pro zájemce bude zajištěna přeprava na letiště a zpět ( 1.600,-Kč). Přelet na Tenerife. Ubytování na hotelu a večerní prohlídka kostela a centra města, ze kterého vyplouvaly lodě do Nového světa, nocleh.
2.den: po snídani přejezd přes hory do osady Masca (staré kamenné domy). Sestup nádhernou soutěskou Barranco de Masca (cca 3,5 hodiny) k pláži. Lodičkou plavba pod 900 metrů vysokými skalními útesy Los Gigantes do Acantilados de Los Gigantes. Prohlídka městečka a koupání na pláži nebo v místních vyhřívaných bazénech. Nocleh.
3.den: po snídani přejezd do Güimaru a prohlídka muzea – pyramidy Guančů (původní obyvatelé ostrova), expozice věnovaná mořeplavci Thoru Heyerdalovi, zahrady. Odpoledne prohlídka hlavního města ostrova – Santa Cruz de Tenerife. Budova Opery, pevnost, procházka centrem města, nádherný park, koupání v místních bazénech. Návrat na ubytování a cestou zastávka v La Victoria v restauraci Guachinche na večeři – kanárská kuchyně. Nocleh.
4.den: po snídani do Národního parku Teide - UNESCO. Výjezd lanovkou do 3 555 metrů - pod nejvyšší vrchol Španělska – kouřící Pico del Teide (3718 metrů). Lanovkou zpět do údolí. Procházka v oblasti lávových polí gigantického kráteru vyhaslé sopky. Skalní útvary Mirador de La Ruleta. Nocleh.
5. den: po snídani La Orotava – karnevalové město, balkónové domy, nádherné parky a mlýny. Icod de Los Vinos – vinařská vesnice – prohlídka centra a nejstaršího dračince na ostrově - Drago Milenario – posvátný strom původních obyvatel. Garachico – městečko zničené výbuchem sopky, ze kterého se vyváželo víno. Možnost koupání v lávových lagunách (pokud budou otevřeny). Návrat na hotel, nocleh.
6.den: po snídani přejezd do pohoří Anaga na severovýchodě ostrova. Na Emita Cruzdel Carmen krátká túra po staré formanské cestě vavřínovým lesem (cca 2 hodiny). Cesta pohořím se zastávkami na výhledových místech. San Andrés – koupání na nejznámější pláži ostrova Playa de Las Teresitas, která má uměle navezený žlutý písek ze Sahary. Prohlídka vesnice skalních obydlí Chinamada. Túra překrásnou krajinou – sestup k pobřeží. (cca 2.5 hodiny) do vesnice Punta del Hidalgo. Zastávka na prohlídku Banka de Vino s možností nákupů vína. Nocleh.
7.den: po snídani výjezd do hor se zastávkou u tábořiště La Caldera - v bývalém kráteru sopky. Túra (cca 3 hodiny) z vesnice Vilaflor (nejvýše položená vesnice celého Španělska) k hliněným pyramidám Paiseje Lunar. Zastávka u největších borovic na ostrově a návrat zpět krásným borovicovým lesem. Zájemci mají dopoledne možnost návštěvy Lago Martiánez – bazény se slanou vodou. Odpoledne zájemci návštěva Loro Parque – zahrada papoušků, ZOO, botanická zahrada s podmořským světem a hlavně cvičené kosatky, delfíni atd. Nocleh.
8.den: po snídani vyklizení pokojů. Přejezd do San Cristóbal de La Laguna a prohlídka centra města, které je na seznamu památek UNESCO. Bývalé hlavní město ostrova. Volno ve městě, kde se dochovaly staré domy ze XVII.-XVIII. století. Odpoledne transfer na letiště a odlet. V noci návrat do Zlína.
Doprava:
na ostrov a zpět letecká (nízkonákladová) a po ostrově pronajatým osobním vozem, případně mikrobusem.

Skupiny nad 35 osob
Termín zájezdu, přistavení autobusu a místo zájezdu dle dohody.
Organizátor – 1 místo zdarma. Možnost úhrady fakturou.
Průvodce a doporučené programy.
Připravíme trasy zájezdu dle přání skupiny.

Pojištění

Zákonné pojištění: CK je pojištěna dle zákona č.159/1999 Sb. proti úpadku u Union Pojištovny, číslo pojistné smlouvy 11-63749 – možnost k nahlédnutí na internetových stránkách – viz.: www.rapantaspol.cz

Kompletní cestovní pojištění u zájezdů: typ pojištění je upřesněn u zájezdu

balík A10:
cestovní pojištění pro účastníky domácích zájezdů – obsahuje pojištění na storno z vážných zdravotních a životních důvodů, na trvalé následky úrazu, na odpovědnost za škodu 3.osobě a pojištění zavazadel.

balík B: cestovní pojištění pro účastníky zahraničních zájezdů – obsahuje pojištění léčebných výloh v zahraničí, asistenční služby v zahraničí, pojištění na storno z vážných zdravotních a životních důvodů, pojištění na trvalé následky úrazu, pojištění na odpovědnost za škodu 3.osobě a pojištění zavazadel.

balík A30: cestovní pojištění pro účastníky zahraničních zájezdů – obsahuje pojištění stejné jak u balíku B + navíc doplňková připojištění – opožděný nástup na zájezd, zpoždění hromadného dopravního prostředku, předčasného návratu a nečerpaných služeb, doprovodu rodinného příslušníka, zvýšených nákladů na zpětnou přepravu a pojištění nevydařené dovolené.
Podrobný rozsah pojištění včetně výše limitů obdrží účastník při sepisování cestovní smlouvy.

Podrobný rozsah pojištění včetně výše limitů obdrží účastník při sepisování cestovní smlouvy.
Tabulky pojištění jsou taky k nahlédnutí na internetových stránkách www.rapantaspol.cz 

Všeobecné informace

Možnosti objednání zájezdu: telefonická, internetová nebo osobní rezervace zájezdu a následné sepsání smlouvy a zaplacení zálohy ve výši min. 1.000,-Kč tuzemský zájezd a 2.000,-Kč (3.000,-) zahraniční zájezd. Zájezd je nutno doplatit 6 týdnů před odjezdem. Smlouvu lze sepsat v kanceláři CK nebo přes internet. Úhrada hotově, na účet nebo fakturou.

Realizace vícedenního zájezdu: měsíc před odjetím zájezdu CK rozhoduje o realizaci vícedenního zájezdu – podmínkou realizace je minimálně 37 (17) přihlášených a zaplacených účastníků. Týden před odjezdem účastníci vícedenního zájezdu obdrží podrobnější informace k zájezdu (nástupní časy a místa, doporučené kapesné a další).

Všeobecné smluvní podmínky: při sepisování cestovní smlouvy každý účastník obdrží Všeobecné podmínky prodeje, kde je přesně specifikován vztah mezi CK a účastníkem zájezdu. Tyto jsou k nahlédnutí na internetových stránkách www.rapantaspol.cz

Nástupní místa do autobusu: doprava zájezdovým autobusem nebo mikrobusem. Nástupní místa vždy vypsána u zájezdu. Upřesnění v pokynech na cestu.

 


Cestovní kancelář Rapant s.r.o., Prodejní středisko ABS, Gahurova 4467, 760 01 Zlín | Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku