Vícedenní lyžařské zájezdy s autobusovou dopravou ze Zlína 2020

Krušné hory – Boží Dar
běžecké trasy i sjezdařské areály Klínovec a Fichtelberg

zájezd pro běžkaře i sjezdaře

Zájezd do oblasti, která je rájem běžkařů, ale zároveň, která je pro většinu z nás úplně neznámou oblastí. Díky ubytování přímo na hřebeni pod nejvyšší horou Klínovec v atraktivním městečku Boží Dar je možno vykonávat trasy na běžkách do zajímavých oblastí na české i německé straně. Samotné pláně kolem Božího Daru a Božanovského Špičáku nabízejí spousty udržovaných tras s minimálním převýšením. Okruhy kolem Klínovce a areálu Neklid zaujmou zdatnější běžkaře. Lahůdkou v této oblasti je 3 km od ubytování vzdálený běžecký areál Oberwiesenthal – Fichtelberg, středisko, kde se pořádají běžecké závody světového formátu. Díky tomu, že běžky nasazujete přímo u hotelu, můžete volit délky tras dle zdatnosti a aktuálního počasí. Navíc přímo od hotelu vyjíždí skibus do okolních lyžařských středisek Klínovec, Neklid nebo Fichtelberg. Pobyt jistě umocní i ubytování v nejstarším stylovém hotelu Zelený dům s vyhlášenou kuchyní. Zájezd vhodný pro méně zdatné běžkaře, ale i běžkaře „dravce“ - trasy si určujete sami dle aktuálních fyzických a klimatických podmínek. Vhodný pro všechny věkové skupiny. Místo v ČR, kde bývá nejčastěji sníh. Termín je mimo sobotu, kdy bývá velké množství běžeckých tras omezeno kvůli různým akcím.

Termín:
12.1. – 15.1. 2020 (ne - stř)
Cena zájezdu:
5.210,-Kč/osoba
Slevy:
včasný nákup (smlouva a záloha 2.000,-Kč) do 31.10.2019 - 200,-Kč
děti do 15 let a účastníci ve zralém věku nad 50 let - 50,-Kč
Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, 3x ubytování s polopenzí, průvodce, orientační mapky pro běžkaře s popisem doporučených tras, obecní poplatky, pojištění CK proti úpadku a kompletní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění na storno z vážných zdravotních důvodů.
Cena nezahrnuje:
skipasy, lanovky
Ubytování:
hotel Zelený dům. 2 lůžkové pokoje se sociálním zařízením, TV. Na vyžádání třílůžkové.
Hotel je přímo na hřebenu Krušných hor v horském středisku Boží Dar přímo na
Krušnohorské běžecké magistrále. viz. www.hotel-zelenydum.cz
Stravování:
snídaně formou bufetu, večeře 3-chodové menu. Po trase stravovací zařízení.
Pojištění:
v ceně pojištění na trvalé následky úrazu, škodu 3 osobě a storno z vážných zdravotních důvodů.
Program:
podrobné informace obdrží účastníci před odjezdem a mapky doporučených tras v buse.
(program může být upraven v případě špatných klimatických podmínek)
1.den:  odjezd v brzkých ranních hodinách, přejezd přes Prahu do Krušných hor.
Běžkaři: po poledni ubytování na Božím Daru. Okruhy v oblasti kolem Božího Daru – běžecký lyžařský areál Jahodová louka u areálu Neklid, Ježíškova cesta nebo Krušnohorská lyžařská magistrála kolem Božídarského Špičáku. Trasy dle zdatnosti jednotlivců od 10 km do tolika, kolik ujedete. Večeře, nocleh.
Sjezdaři: odpodenní lyžování ve skiareálu Neklid nebo Klínovec.

2.den:  Běžkaři: z ubytování na běžkách přes hranice do německého běžkařského areálu Oberwiesenthal, okruhy na závodních tratích s možností výjezdu na Fichtelberg. Přejezd přes hranice u Hubertky a okruh po krušnohorských pláních v oblasti Myslivny a Božídarského Špičáku. Trasy dle zdatnosti jednotlivců od 10 km do tolika, kolik ujedete. Večeře, nocleh.
Sjezdaři: celodenní lyžování ve skiareálu Neklid nebo Klínovec nebo v německém Fichtelbergu.

3.den:  Běžkaři: z ubytování okruh okolo Klínovce. Kolem státní hranice do Loučné pod Klínovcem a kolem hory Meluzína a osady Suchá k lyžařskému areálu Neklid a na ubytování. Celkem cca 22 km. Možnost zkrácení nebo prodloužení trasy dle zdatnosti. Večeře, nocleh.
Sjezdaři: celodenní lyžování ve skiareálu Neklid nebo Klínovec nebo v německém Fichtelbergu.

4.den:  Běžkaři: dopoledne okruhy přímo z ubytování v oblasti Božího Daru nebo Oberwiesenthalu dle zdatnosti a klimatických podmínek. Trasy 8–30 km. Odjezd okolo 14.00 hod. Předpokládaná doba příjezdu do 21.30 hod.
Sjezdaři: půldenní lyžovačka ve skiareálu Neklid nebo Klínovec.
Doprava:
zájezdovým autobusem. Kola umístěna v závěsném vozíku – nakládání při odjezdu.
Nástupní místa:
Bílovice, Uherské Hradiště, Napajedla, Zlín, Otrokovice, Kroměříž.


Cestovní kancelář Rapant s.r.o., Prodejní středisko ABS, Gahurova 4467, 760 01 Zlín | Nahoru | Zpět | Na úvodní stránku